Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich

 

  Stowarzyszenie zrzesza osoby wierzące, które pragną rozwijać się duchowo, naśladować życie Matki Najświętszej i na Jej wzór oraz pod Jej opieką głosić światu prawdę o Bożym Miłosierdziu.
  Członkowie uświęcają siebie i bliźnich przez modlitwę, pokutę i uczynki miłosierdzia, które ofiarowują Bogu za zmarłych w czyśćcu cierpiących oraz w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego.
  Wspierają także modlitwą, pracą i, jeśli to możliwe, ofiarą materialną działalność apostolską i misyjną marianów.
  Wszyscy włączeni do SPM mają udział w owocach codziennych Mszy św., modlitw i Bożych dzieł Księży i Braci Marianów.

Historia

     Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów w Polsce zostało założone 24 X 1994 r. z inicjatywy ówczesnego przełożonego Prowincji Polskiej Zgromadzenia, ks. Jana M. Rokosza MIC. Zrzesza ono ok. 15 tys. członków – świeckich i duchownych, pragnących rozwijać się duchowo, naśladować życie Matki Najświętszej i na Jej wzór oraz pod Jej opieką głosić Miłosierdzie Boże. Członkowie ofiarują Bogu modlitwę, pokutę i uczynki miłosierdzia za zmarłych w czyśćcu cierpiących oraz w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego. Wspierają także modlitwą, pracą i, jeśli to możliwe, ofiarą materialną działalność formacyjną, apostolską i misyjną Zgromadzenia Księży Marianów.

Centrum SPM

     Organem koordynującym pracę Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich jest Centrum Stowarzyszenia. Wydaje ono m.in. pismo formacyjno-informacyjne Z Niepokalaną oraz inne publikacje, np. o Matce Bożej i Miłosierdziu Bożym; organizuje również pielgrzymki i rekolekcje.

     Centrum SPM mieści się przy Domu Zakonnym Księży Marianów w Warszawie na Stegnach, ul. Św. Bonifacego 9;
tel. 22 651-90-29, 22 833-74-05, fax: 22 833-32-33; 
“Linia modlitwy”: 22 833-32-34;

     e-mail: spm@marianie.pl

9 odpowiedzi na „Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich

 1. Zakochana pisze:

  Boże spraw, aby mężczyzna, którego kocham zdobył się na odwagę, żeby spędzić ze mną resztę życia. Daj mu siłę na podjęcie trudnych decyzji, które sprawią, że dalej razem będziemy mogli iść przez życie.

 2. Beata pisze:

  Proszę o modlitwę w intencji mojej pracy.Aby dobry Bóg przeprowadził mnie przez trudny czas różnych zawirowań z pożytkiem dla mnie.

 3. Anna pisze:

  Proszę o modlitwę o uproszenie mi u Boga łaski całkowitego uzdrowienia z nerwicy oraz łaski uzdrowienia z nowotworu mojego teścia.

 4. sabina pisze:

  o ratunek dla Dawida i Michała, którzy są w zakładzie dla umysłowo chorych, o właściwą diagnozę, pomyślne rokowanie i godne traktowanie przez personel medyczny. Dawid z powodu muzyki satanistycznej popadł w lekomanię, Michał ma nerwice natręctw, babcia ich uprawia spirytyzm, nienawidzi ich matki i rzuca przekleństwa, proszę o modlitwę uwolnienia nad całą moją rodziną, która przeżywa diabelską tyranię

 5. grazyna pisze:

  Proszę o modlitwę za mojego syna Pawła, o powrót do zdrowia, siłę w pokonaniu nałogów oraz Dary Ducha Św. dla niego.

 6. Asia pisze:

  Maryjo błagam Cię na kolanach, uproś u swojego syna Jezusa łaskę uratowania naszego małżeństwa Joanny i Karola, o przemianę serca mojego męża, o miłość,zgodę,jedność w małżeństwie, aby mój mąż zatęstnił za mną, żeby zapragnął ratować nasze małżeństwo, żeby pokochał mnie na nowo i wrócił do małżeństwa, o nawrócenie mojego męża Karola i moich teściów, o łaskę wzajemnego przebaczenia i o dary Ducha Świętego dla męża i o pełne realizowanie przysięgi małżeńskiej. Błagam również, aby sąd w dniu 30.05.2016 przyznał mi opiekę prawną nad dwójką naszych dzieci Kacperkiem i Gabrysią. Maryjo pomóż, błagam, scal naszą rodzinę. 25 maja na Mszy św. dołączona zostanie moja intencja. Błagam Maryjo, pomóż, usłysz moje wołanie, które zanoszę do Ciebie w szóstym dniu mojej siódmej nowenny pompejańskiej. Asia

 7. Asia pisze:

  Jezu, Maryjo błagam Was uratujcie nasze sakramentalne małżeństwo Joanny i Karola. Błagam również o modlitwę, aby sąd 30.05. (godz. 9.15) przyznał mi opiekę prawną nad dwójką naszych dzieci Kacperkiem i Gabrysią, które teraz mieszkają osobno ze względu na separację faktyczną z mężem. Błagam o modlitwę, bo serce matki pęka mi z bólu, że dzieci nie są razem. Jezu ufam Tobie. Asia.

 8. Asia pisze:

  Błagam o modlitwę, aby sąd 20.04. (godz. 9.00) przyznał mi opiekę prawną nad dwójką naszych dzieci Kacperkiem i Gabrysią, które teraz mieszkają osobno ze względu na separację faktyczną z mężem. Błagam o modlitwę, bo serce matki pęka mi z bólu, że dzieci nie są razem. Proszę również z całego serca o modlitwę w intencji ratowania naszego sakramentalnego małżeństwa Joanny i Karola. Boję się bardzo. Jezu ufam Tobie. Asia

 9. Matka pisze:

  Proszę o modlitwę za dzieci moje, o powrót z miast na ziemię rodzinną i zamieszkanie na ojcowiźnie, odbudowanie domków i opiekę nad nami w starości. O dalsze potomstwo dla nich, do Boga i do ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *