Schola “Promyczki”

IMG_7705_1   Schola “Promyczki” powstała w październiku 2005 roku. Iskierką życia była inicjatywa dzieci, które bardzo chciały śpiewać. Schola początkowo składała się z kilkunastu dziewczynek i prowadzącej. Z roku na rok powiększyła się do około dwudziestoosobowej grupy roześmianych i rozśpiewanych buzi oraz mini orkiestry, w skład której wchodzą dwie gitary akustyczne, gitara basowa, skrzypce, wiolonczela i bębenek.

Naszym głównym zadaniem jest ubogacanie śpiewem niedzielnej Mszy Świętej z udziałem dzieci o godzinie 11.00. Dlatego spotykamy się w każdy piątek o godz. 18.30 oraz bezpośrednio przed Mszą o godz. 9.30 na próbach, aby dobrze się przygotować do niedzielnego śpiewu.

IMG_7715

Spędzany wspólnie czas daje nam ogromną radość i siłę, ale przede wszystkim okazję do tego, by wysławiać naszego Ojca śpiewem. Bierzemy także udział w konkursach dla scholek, oraz występujemy na Festynie parafialnym “Rodzinalia”. Organizujemy wyjazdy integracyjne np. nad jezior, dzięki czemu możemy lepiej się poznawać i miło spędzać czas.

Schola cały czas się rozwija i rozrasta, czeka na każdego, śpiewającego i grającego, dziewczynki i chłopców, którzy pragną wspólnie modlić się śpiewem. Pamiętajmy, że kto śpiewa ten dwa razy się modli!

Jeśli chcesz napisać do scholki możesz skorzystać z adresu e-mail: schola.promyczki@gmail.com

2 odpowiedzi na „Schola “Promyczki”

  1. Karolina pisze:

    Witam!
    Przepraszam że ostatatnio nie byłam na próbach ale byłam chora.
    Pozdrawiam Karolina

  2. Agnieszka pisze:

    dzięki Marta za dodanie zdięcia przepraszam że ni byłam na pasterce po prostu mam chrype pozdrawiam Agnieszka Mazurkiewicz 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *