Harcerstwo

Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego (Skauci Europy)

Harcerki – 10. Drużyna Lubelska “Orawa” św. Małgorzaty Marii Alacoque

Historia naszej drużyny rozpoczyna się w 1995 roku, kiedy to autorka tworu jakim jest dzisiaj 10DL, a jednocześnie pierwsza drużynowa – Asia Sokołowska – postanowiła stworzyć nową jednostkę przy parafii św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie.

10DL, początkowo niezbyt liczna, w miarę lat, których jak każdemu z nas przybywało – ewoluowała. Ewoluowała, nie tylko jeśli chodzi o drużynowe, których było w ciągu tych 15 lat “kilka”, czy zastępowe, ale także zastępy, których było mniej lub więcej, a które zasłużone wpisywały się w naszą historię z każdym kolejnym wydarzeniem.

“Orawa” to nie tylko grupa harcerek w błękitno-granatowych mundurach z zielono-czarnymi chustami, ale przede wszystkim grupa dziewczyn, które spędzając czas na zbiórkach czy rajdach, uczą się samodzielności, szacunku dla innych, życia w zgodzie z przyrodą i wspólnie realizują marzenia. “Orawa” to kilkanaście wspólnych obozów (ostatnie to: Mazury 2008, Sielpia Wielka 2009, Glinianka 2010), zimowisk (Majdan Wielki 2009) i Harców Majowych czy biwaków, z których każdy pozwalał zapoznać nam się z innym zakątkiem Polski i pozostawił niezliczone wspomnienia.

“Orawa” to także czuwająca nad swoimi druhnami drużynowa i jej zawsze gotowe do pomocy cztery zastępowe. “Orawa” to przede wszystkim św. Małgorzata Maria Alacoque, które patronuje naszej drużynie od samego początku jej istnienia, jednocześnie opiekując się nami podczas każdej, nawet najkrótszej wędrówki.

Od niedawna jeden z zastępów – “Karibu” – funkcjonuje przy tutejszej parafii i już jego liczba powiększyła się kilkakrotnie. Jeśli i Ty chcesz przekonać się, jak smakuje życie z plecakiem na plecach, uśmiechem i piosenką na ustach, pod sztandarem 10DL – ZAPRASZAMY w każdą sobotę od 9 – 12! Przyjdź, a nie pożałujesz!

E-mail drużyny: 10dl.orawa@gmail.com

Zapraszamy również na naszą stronę internetową: www.10dl.ubf.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *