w kryzysie małżeńskim

Boże Ojcze, przed Twoim ołtarzem ślubowaliśmy sobie trwałą miłość i wierność. Daj nam siłę przebaczenia. Daj zapomnieć urazy i spraw, aby w naszym domu znów zajaśniało szczęście, radość i pokój. Amen.

* * *

Ojcze nasz, zwracam się z pokorną i żarliwą prośbą do Ciebie. Tyś nas połączył nierozerwalnym węzłem małżeństwa i chcesz, abyśmy temu związkowi zostali wierni aż do śmierci. Nie myślałem, że osoby, które się miłują, tak mogą wzajemnie się ranić. Boże, pospiesz na pomoc sercu memu, uczyń je przez to właśnie cierpienie mniej samolubnym. Poznaję coraz lepiej, jak trudny jest stan małżeński i jak niedoskonały jeszcze jestem. Uczyń mnie wielkodusznym, bym umiał przebaczać. Daj mi cierpliwość, podobną do tej, którą Ty okazujesz mnie. Spraw, by w codziennych trudnościach i doświadczeniach moja miłość się wzmacniała i dojrzewała, aż minie zły czas. Amen.

 

Jedna odpowiedź na „w kryzysie małżeńskim

  1. Sylwia pisze:

    Boże Ojcze, w 8 rocznice ślubu proszę Ciebie o wsparcie w moim małżeństwie abyśmy zażegnali kryzys i odnowili wzajemną miłość, szacunek i zrozumienie. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *