maturzysty

(1)

Panie Jezu Chryste, mój Przyjacielu i Bracie, który wpatrzony jesteś we mnie spojrzeniem życzliwym, przyjaznym, pełnym Pokoju , pomóż mi rozpoznać i wypełnić Twoją Wolę. Staję przed Tobą na progu ważnego etapu mojego życia, gdyż wiem, że tylko w Tobie znajdę odpowiedź na najważniejsze pytania o szczęście i radość. Tobie powierzam moją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen .

(2)

Dobry Boże, bez Którego nikt „nie wie, dokąd zmierza i nie potrafi nawet zrozumieć tego, kim jest” , proszę Cię byś wskazał mi drogę mojego życiowego powołania. Ty sam jesteś źródłem prawdziwego życia, z którego pragnę czerpać. Wspomóż mnie swoją łaską, bym dokonywał mądrych i przemyślanych decyzji, tak by wzrastała Twoją chwała!

(3)

Panie Jezu, dziękuję Ci za Dar mojego życia i proszę bym nie zmarnował żadnego z talentów, które złożyłeś w moje ręce, by czynić ten świat bardziej przyjaznym każdemu człowiekowi. Pragnę całym sercem odpowiedzieć na powołanie, które dla mnie przewidziałeś, dlatego wspomóż mnie, bym mógł je rozpoznać, przyjąć i wypełnić, tak, by radość Twojej Obecności w moim życiu była świadectwem dla świata.

(4)

Panie Jezu Chryste, Tobie zawierzam moją młodość, entuzjazm i pragnienie Pokoju obecne w moim sercu. Tobie zawierzam wszelkie moje troski, lęki i niepokoje o przyszłość. Ty sam wiesz jak bardzo pragnę być szczęśliwym, dlatego proszę daj mi Ducha męstwa i odwagi w wypełnianiu Twoich planów na moje życie