…przeczytać

Szkaplerz NMPSzkaplerz Najświętszej Maryi Panny

Kiedy w 1251 roku Matka Boża objawiła się św. Szymonowi Stockowi, wręczyła mu szkaplerz, o którym powiedziała: „Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona”. Pieczę nad tym niezwykłym darem powierzyła zakonowi karmelitów. Od wieków więc karmelici głoszą orędzie Najświętszej Maryi Panny, troszcząc się o to, aby ofiarowaną przez Nią porękę zbawienia przyjęła jak największa rzesza wiernych. Nie możemy wątpić, że jest to orędzie również na nasze czasy, bowiem Matka Boża ponawiała je i w Lourdes, i w Fatimie, ukazując się tam jako Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel.

Osobom pragnącym nosić szkaplerz przybliżamy jego historię oraz związane z tym darem łaski, a także warunki konieczne do tego, aby nabożeństwo szkaplerzne wydało w ich życiu oczekiwane owoce.

Wejrzyjw glab sercaWejrzenie w głąb serca cz. I i II

Książka otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2016 – wyróżnienie w kategorii “Duchowość”.

Rozmyślania i konferencje bł. Stanisława Papczyńskiego, których celem było wprowadzenie odbiorcy w zagadnienia ewangelicznej doskonałości. Ewangelicznej – ponieważ tak właśnie o. Papczyński postrzegał doskonałość zakonną: jako opartą na wzorcu biblijnym, zwłaszcza zaczerpniętym z Nowego Testamentu. W tomie znalazły się Rozmyślania na niedziele całego roku.

Zapraszamy do księgarnii internetowej Wydawnictwa PROMIC – www.wydawnictwo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *