uratuj Świętego 2014

Uratuj Świętego 201424 marca – dzień dziewiąty – Dobrze, że jesteś… bo jesteś dla mnie ważny!

Co to znaczy czuć się ważnym dla kogoś? To z pewnością poczucie wyjątkowości i unikalności. To spokój serca, że zawsze mogę na kimś polegać, bo wiem, że nie zrobi nigdy niczego przeciwko mnie i chce dla mnie jak najlepiej. To poczucie, że jestem chciany nie dla jakichś korzyści, ale tak po prostu…

Chcemy być dla kogoś ważni. To bardzo naturalne. Chcemy przychodzić do głowy, gdy ktoś myśli o najważniejszych osobach w swoim życiu. Świadczy to o miłości, którą jesteśmy obdarzani przez rodziców, dzieci, rodzinę, bliskich czy ukochaną osobę.

Pomódlmy się zatem w ostatnim dniu nowenny za dzieci, których życie jest zagrożone. Nawet jeśli teraz mogą czuć się odrzucone i niechciane, to przecież w przyszłości będą ważne dla wielu osób. A już dziś są ważne dla Boga i przez Niego chciane i kochane. Są też ważne dla nas, bo my uczymy się odpowiedzialnej miłości od Niego. Uratuj Świętego!

23 marca – dzień ósmy – Dobrze, że jesteś… bo nie potrafię bez Ciebie żyć! „Nie potrafię bez Ciebie żyć” – te słowa często mówią do siebie zakochani. I chociaż wiemy, że te słowa wyrażają głębokie przywiązanie, miłość i emocje, to tak naprawdę za nimi stoi wyznanie, iż mój świat bez Ciebie byłby zupełnie inny. Twoja obecność sprawia, że uczę się siebie, że jestem szczęśliwy i w Tobie widzę kogoś, z kim chcę spędzać każdą chwilę życia. Spójrz wokół siebie. Są przy Tobie osoby, które nadają Twojemu życiu określony kształt. Dzięki nim jesteś, kim jesteś. A gdyby ich teraz zabrakło, albo nigdy się nie pojawiły w Twoim życiu? Pomódlmy się zatem za dzieci, których życie jest zagrożone. Bo powinny być dla swoich rodziców całym światem, kimś wyczekiwanym i upragnionym. One tak bardzo kochają mamę i tatę, że w nich widzą cały swój świat… Dajmy im się narodzić, dajmy im szansę kochać!

22 marca – dzień siódmy – Dobrze, że jesteś… bo pokazujesz, co robię źle!

Nasze życie składa się z sukcesów i porażek. Chcąc żyć prawdziwie musimy czerpać zarówno z jednych jak i drugich. Żebym mógł się rozwijać potrzebuję wiedzieć co robię źle, a gdzie odnoszę sukcesy. Bo popełnianie tych samych błędów nie ma sensu…

Gdy spojrzymy na rodzinę, to zauważymy z pewnością, iż błędy rodziców odbijają się w zwierciadle życia dzieci. Ale przecież nie ma ludzi nieomylnych i wciąż uczymy się wzajemnie jak żyć pięknie.

Dla każdego dziecka rodzic powinien być punktem odniesienia jak należy żyć, nad czym pracować, gdzie szukać sił do zmiany. Pomódlmy się dziś zatem za dzieci, których życie jest zagrożone. To one w przyszłości sprawią, że świat będzie się stawał lepszy…

21 marca – dzień szósty – Dobrze, że jesteś… bo leczysz rany!

Przypomnij sobie ile razy biegłeś do mamy lub taty, aby pocałowali skaleczone miejsce? Dotyk wyrażający troskę i miłość rodziców leczy bardzo wiele ran. Również tych duchowych. Często potrzebujemy drugiego człowieka, żeby po prostu nas wysłuchał, pocieszył, powiedział dobre słowo.

Jesteśmy sobie potrzebni! Spróbuj wyobrazić sobie sytuację, kiedy zostajesz sam – kiedy nie masz z kim dzielić swoich problemów. Wtedy każdy ciężar staje się nie do uniesienia.

Pomódlmy się dziś zatem za dzieci, które sprawiają, że na twarzy pojawia się uśmiech. Które, nawet jeszcze przed narodzeniem, sprawiają, że w sercu pojawia się pokój, a wszelkie trudności stają się nic nieznaczącymi sprawami…

20 marca – dzień piąty – Dobrze, że jesteś… bo uczysz mnie świata! Kiedy przychodzimy na świat uczymy się wszystkiego od początku. Dotykamy różnych przedmiotów, uczymy się kolorów. Potem zaczynamy mówić pierwsze słowa. Kiedy idziemy do szkoły dowiadujemy się jak funkcjonuje świat, przyroda, człowiek… Wokół każdego dziecka gromadzi się wiele osób, które uczą go świata by wyrósł na dobrego i mądrego człowieka. Wiele osób podejmuje też wysiłek, aby młody człowiek, który staje na progu dorosłości, nie zmarnował danej mu szansy. Pomódlmy się dziś za dzieci, których życie jest zagrożone. To przecież one, kiedy dorosną, będą przekazywały wiedzę, którą posiądą w młodości. Może któreś z nich będzie wspaniałym naukowcem, pedagogiem, a większość z nich będzie uczyła swoje dzieci poznawania świata. Bądźmy odpowiedzialni za kolejne pokolenia i brońmy nienarodzonych.

19 marca – dzień czwarty – Dobrze, że jesteś… bo mnie rozumiesz! Każdy z nas jest inny. Nie ma na świecie dwóch takich samych osób. Codziennie podejmujemy decyzje, wypowiadamy słowa, czynimy różne gesty. Robimy to, aby wyrazić siebie. Dlatego też bardzo potrzebujemy zrozumienia. Nie tylko tego formalnego, oficjalnego. Ale nade wszystko szukamy w naszym życiu osób, które zrozumieją nasze serce. Chcemy być rozumiani, a przecież i my dajemy to zrozumienie innym. Ileż bólu i dramatów dzieje się w sercu człowieka, kiedy jest niezrozumiany! Jego serce krzyczy, aby ktoś zechciał go zrozumieć!

Pomódlmy się zatem za dzieci, które się narodzą. Bo one wielu osobom przyniosą zrozumienie. Dzięki nim ktoś z pewnością powie „Dobrze, że jesteś, bo tylko ty mnie rozumiesz!”

18 marca – dzień trzeci – Dobrze, że jesteś… bo kochasz! Miłość warunkuje całe nasze życie. Wiele spraw powstaje z miłości – do bliskich, do ukochanej czy ukochanego. Można też kochać świat i samo życie. Lecz dopiero, gdy mamy kogo kochać nasze życie nabiera głębokiego sensu. Jest tak dlatego, iż zostaliśmy stworzeni z miłości i do miłości. To jest ta siła, która napędza człowieka. Zastanów się, ile jest osób w Twoim otoczeniu, które bardzo kochasz…. Kiedy ostatni raz powiedziałeś im, że cieszysz się z ich obecności? Dobrze, że jesteś, bo kochasz! To słowa, które każdy z nas powinien słyszeć jak najczęściej. Potrzebujemy miłości drugiego człowieka. To dzięki niej czujemy się potrzebni i możemy tę miłość odwzajemniać! Pomódlmy się za dzieci, które się jeszcze nie narodziły. One też dadzą miłość komuś, kto jej potrzebuje. To dzięki nim czyjeś życie nabierze sensu. Bo miłość przemienia świat!

17 marca – dzień drugi – Dobrze, że jesteś… bo sprawiasz, że jestem lepszy! Dziś zastanówmy się, kto jest dla mnie wzorem? Czy jest to nauczyciel, rodzic, osoba publiczna… a może dziecko? Autorytety, bo o nich myślimy, pokazują nam jak żyć. Wskazują na wartości. To dzięki nim kształtuje się nasza świadomość, światopogląd, wiara. Zazwyczaj są to osoby od nas starsze, z większym doświadczeniem… Lecz gdy przyjrzymy się bliżej postawie dziecka, które Jezus stawia nam za wzór, dostrzeżemy prostotę i ufność – cechy, których światu dorosłych tak bardzo brakuje. To postawa dziecka sprawia, że wstydzimy się naszych złych zachowań. To w dzieciach upatrujemy wiary w drugiego człowieka i w dobro na świecie. Ileż to osób swoją postawą sprawiło, że stałem się lepszy? Czy pomyślałeś kiedyś o tym? A gdyby ich nie było? Gdyby ktoś nie pozwolił im przyjść na świat? Pomódlmy się dziś za te dzieci, których życie jest zagrożone. Jeśli dane im będzie się narodzić – z pewnością zmienią świat na lepszy!

16 marca – dzień pierwszy – Dobrze, że jesteś… bo dajesz mi radość! Rozpoczynając nowennę przed Dniem Świętości Życia poszukajmy w naszym życiu osób, dzięki którym pojawiła się w nim radość. I nie chodzi tu o śmiech czy wesołkowatość. Są takie bliskie mi osoby, dzięki którym odkrywam piękno życia. Bo radość wynika ze spokoju ducha, stabilizacji i poczucia miłości. Kiedy dzieje się w moim życiu coś złego – wtedy radość ode mnie odchodzi. Wraca, kiedy wraca pokój serca. Zobaczmy w ilu domach i ilu sercach dawno nie gościło poczucie radości. Ile osób śmieje się, ale w tym śmiechu nie ma szczęścia. Bywa, że jest to pusty śmiech. Najwięcej powodów do radości daje drugi człowiek. To on daje nam szczęście… Pomódlmy się w tej nowennie za tych, których życie jest zagrożone. Jeśli ich zabraknie, na świecie będzie więcej cierpienia, a mniej szczęścia. I komu wtedy powiesz: „Dobrze, że jesteś, bo dajesz mi radość?” Pamiętaj, że modlitwę na każdy dzień wybierasz sam!

16 marca rusza po raz szósty akcja “Uratuj Świętego”, w tym roku pod hasłem “Dobrze, że jesteś…”. Jest to akcja modlitewna w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją. Istotą akcji jest codzienna modlitwa za dzieci nienarodzone, których życie znalazło się w niebiezpieczeństwie. Wierzymy mocno, iż ta modlitwa ratuje Życie dziecka. W tym roku przebiega ona w dniach od 16 – 24 marca i kończy się obchodami Dnia Świętości Życia. Każdy dzień akcji ma swój temat. Aby włączyć się do akcji wystarczy się modlić razem z uczestnikami akcji dowolnie wybrana modlitwą. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.uratujswietego.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *