relacja z ŚDM w parafii

25.07.2016 – poniedziałek

Dzień pożegnania i wyjazdu naszych Gości z Kazachstanu. Dużo wzruszeń, były łzy. To działanie Pana, że tak szybko znaleźliśmy wspólny język. Przez te kilka dni uczyliśmy się nawzajem przeżywania wiary w tego samego Boga. Młodzież z Kazachstanu wraz ze swoimi duszpasterzami pokazała nam swój entuzjazm w Jej przeżywaniu, który myślę, że i udzielił się nam wszystkim. Niech trwa jak najdłużej, abyśmy byli solą dla świata.

24.07.2016 – niedziela

Dzień ten został tak pomyślany, aby dać trochę wytchnienia naszym gościom – więc przed południe to był czas dla rodzin. Pomysły rodziły się różne. Dla niektórych to był basen, dla innych wyjazd poza Lublin na działkę, jeszcze dla innych pobyt nad zalewem. Pomysłowość goszczących rodzin była ogromna.

Po południu spotkanie też odbywało się z rodzinami i parafianami, tyle że już na terenach wokół kościoła. Był występ naszych Promyczków, występ zespoły “Bez próby”, Wspólna modlitwa, składanie podziękowań goszczącym rodzinom, wolontariuszom, sponsorom i wszystkim ludziom dobrej woli. Potem grill, mecz, Eucharystia. A na zakończenie wspólne tańce przed kościołem. Atmosfera wspaniała i rodzinna. Ciężko się było rozstać.

23.07.2016 – sobota

O dzisiejszym dniu nie ma co pisać. To trzeba było po prostu zobaczyć. Jednym słowem  – eksplozja radości na ARENIE Lublin. Obszerną relację fotograficzną jak zawsze można przejrzeć w naszej Galerii Młodych. Zapraszamy!

22.07.2016 – piątek

Na początek najnowsza piosenka Gospel Rain “Miłosierni jak nasz Pan”, która została napisana oraz nagrana z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Dzień podobny do wczorajszego, a więc modlitwa, śpiew, katecheza, wieczorem Eucharystia. Nowym elementem pobytu grupy z Kazachstanu było zwiedzenie Muzeum Obozu Koncentracyjnego na Majdanku. Chcieliśmy w ten sposób pokazać smutną część naszej historii. Na koniec dniach po wcześniejszych przeżyciach i przemyśleniach Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii.

21.07.2016 – czwartek

Dzień pełen wrażeń dla naszych gości. W programie pojawiły się szlaki, które zostały przygotowane przez sztab diecezjalny Światowych Dni Młodzieży. W ramach tego pierwszy dzień to zwiedzanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i wywiad ks. Tomasza i Saszy dla TV KUL, przybliżający kulisy ich przyjazdu do Polski. Potem zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Jak zawsze dzień zakończył się Eucharystią i Adoracją Najświętszego Sakramentu.

Ukazał się też, wywiad z ks. Tomaszem w lubelskiej edycji Gościa Niedzielnego. Zapraszamy do lektury >>> gosc_winieta_mini

20.07.2016 – środa

Jak upłynął kolejny dzień? Najlepiej to zobaczyć na własne oczy, a więc włączyć się w to wszystko co zostało przygotowane dla grupy młodzieży z Kazachstanu, ale także dla naszych parafian. Owszem trochę oddaje to galeria, ale tylko trochę. Brakuje bowiem na nich atmosfery, która panuje wśród młodych przybyłych do nas jak i wśród naszych wolontariuszy.

Dla tych, którzy jednak z różnych powodów nie byli w stanie przybyć – garść informacji. Dzień rozpoczął się od wspólnej modlitwy i śpiewu w kościele. Po nich przed kościołem nastąpił wspólny taniec tzn. naszych gości, wolontariuszy i parafian. Można powiedzieć, że w tym momencie lody zostały przełamane.

Kolejny punkt to katecheza prowadzona przez dr hab. Beatę Parysiewicz – profesor KUL. Temat gender wywołał sporą dyskusję. Po katechezie nastąpił  czas wywiadów. Gościliśmy przedstawicieli “Gościa Niedzielnego” i zespół lokalnej telewizji z lubelskiej Panoramy, a po za tym czas na wspólne zabawy i śpiewy.

W południe był czas na nabożeństwo pokutne. Istniała też możliwość spotkania się z Jezusem Miłosiernym w Sakramencie pokuty i pojednania. Po strawie duchowej nastąpił czas na strawę dla ciała – obiad. Po zadowolonych twarzach możemy domniemywać, że nasze polskie jadło gościom smakowało.

Po obiedzie nasi goście i wolontariusze udali się na drugą stronę ulicy do Seminarium naszego Zgromadzenia Księży Marianów, gdzie na gości czekał już ks. Rektor Tomasz Nowaczek i renowanci, którzy w tych też dniach odbywają swoją zakonną renowację. Po odwiedzinach w “kuźni mariańskich powołań” nastąpił czas na wieczorną Eucharystię we wspólnocie parafialnej do której oprawę przygotowała Odnowa w Duchu Świętym “Studnia Jakuba”. Eucharystię zakończyło wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz uwielbienie i Adoracja.

Dzień zakończył się w salce Nazaret, gdzie nasi goście otrzymali koszulki Światowych Dni Młodzieży i różne gadżety ofiarowane przez sztab Światowych Dni Młodzieży w Lublinie jak i przygotowane przez nasz sztab parafialny.

Jak zawsze większą dokumentację fotograficzną z tych dni można znaleźć w naszej Galerii młodych.

19.07.2016 – wtorek

W godzinach wieczornych przybyła grupa młodzieży z Kazachstanu, prowadzona przez ks. Tomasza Sadłowskiego, marianina. Po powitaniach, wspólnych zdjęciach przed kościołem i adoracji Najświętszego Sakramentu nastąpiło przydzielanie poszczególnych osób do rodzin naszej parafii. W sumie przyjechało o kilka osób mniej niż to było planowane wcześniej. Nie dla wszystkich więc starczyło młodzieży do podziału. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą postawę i chęć udzielenia gościny tym, którzy pragną się udać na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem do Krakowa podczas Światowych Dni Młodzieży. Niech dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi, szczególnie podczas tych najbliższych dni.

Zapraszamy do galerii młodych na pierwsze fotografie z tego wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *