OBÓZ

HISTORIA ŁĄCZY POKOLENIA

Tegoroczny obóz integracyjny organizowany przez naszą parafię będzie miał miejsce w Ośrodku Wypoczynkowym “Leśnik” w Jastrowie przy ul. Jeziornej 2.

Ośrodek położony jest 3 km. od centrum Jastrowa w starym sosnowym lesie nad malowniczym jeziorem Leśnym o I klasie czystości wód. Ośrodek jest ogrodzony, położony na wzgórzu niemal nad samym jeziorem Leśnym. Okolice Ośrodka stwarzają idealne warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Miłośnicy “dwóch kółek” mogą korzystać z wytyczonej wokół kompleksu jezior ścieżki rowerowej oraz szlaku turystycznego. Wokół Jastrowia znajdują się duże kompleksy leśne. W okolicy istnieją dwa rezerwaty: “Diabli Skok” i “Kozie Brody” – w tym rezerwacie przyrody występuje torfowisko ze stanowiskami brzozy niskiej, kruszczyka błotnego czy listery jajowatej. Występuje tutaj las mieszany z rzadką na tych terenach roślinnością górską. W okolicach miasta zlokalizowanych jest kilka pomników przyrody. Jednym z nich jest “Dąb Hubert”.

Obóz został zgłoszony i zatwierdzony w Kuratorium Oświaty w Lublinie pod sygnaturą: LBN/519/20120703.

Program letniego obozu będzie sie odbywał pod hasłem: “Na rycerskim dworze”. W programie obozu zostały zaplanowane liczne atrakcje, między innymi:

– gry sportowe, cyrkowe, tereneowe i zręcznościowe, pływanie, strzelanie z broni i łuku, park linowy, konkurs wiedzy sportowej,

  • – wycieczki piesze i poznanie najbliższego otoczenia, rozpoznawanie miejscowej fauny i flory, oraz ajęcia plastyczne z wykorzystaniem surowćów wtórnych,

– przygotoanie elementów ubioru mieszkańców dworu, oraz tworzenie własnych herbów i proporców,

– ognisko, nauka tańców, zajęcia artystyczne, bal królewski, zabawy cyrkowe

– gry w terenie, podchody, biegi na orientację,

– wycieczki.

Więcej informacji o ośrodku można znaleźć na stronie: http://www.ow-lesnik.pl/

Obóz jest organizowany i dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *