KOLONIE

Z FIO JESTEŚMY KREATYWNI I INNOWACYJNI

jezioro Borówno

Pawilon mieszkaniowy

Tegoroczne kolonie organizowane przez naszą parafię odbędą się w Borównie. Miejscowość znajduje się w gminie Dobrcz, na północ od Bydgoszczy. Teren ten charakteryzuje się ciekawostkami przyrodniczymi i krajobrazowymi – między innymi pomnikami przyrody i Parkiem Krajobrazowym Doliny Dolnej Wisły. Ośrodek położony jest w obrębie Pojezierza Południowo – Pomorskiego, bezpośrednio nad jeziorem Borówno o pow. ok. 50 ha, którego okolice tworzy między innymi piękny sosnowy las z licznymi ścieżkami i trasami spacerowymi. Wody jeziora zakwalifikowane są do I klasy czystości.

Kolonie będą sie odbywały w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym WAM WDW “Żagiel” przy ul. Spacerowej 1. Koloniw zostały zgłoszone i zatwierdzone w Kuratorium Oświaty w Lublinie pod sygnaturą: LBN/556/20110705.

pokoje mieszkalne

W programie koloni zostały zaplanowane liczne atrakcje, między innymi:

kapielisko

‘H2O to jest to’ – kąpiele wodne, nauka pływania, konkurs na najlepszego pływaka, ‘Gdzie jest Nemo?’ – zwiedzanie parku jurajskiego i aquaparku w Solcu Kujawskim, ‘Tropiciele’ – podchody, gry terenowe, biegi na orientację, ‘W cyrkowym namiocie’ – zajęcia cyrkowe i nauka sztuczek cyrkowych, ‘Sokole oko’ – nauka i doskonalenie technik strzelania do tarczy, zawody i konkursy strzeleckie, ‘Odwiedziny Kopernika’ – wycieczka do Torunia, ‘W zdrowym ciele – zdrowy duch’ – olimpiada sportowa i konkurs wiedzy sportowej, wykonywanie biżuterii i innych ozdób z koralików, dyskoteki i pogodne wieczory, ‘Osada’ – wycieczka z historią do Biskupina, ‘Szansa na sukces’ – rozwijanie umijętności wokalnych, ‘Traperskim szlakiem’ – piesze wędrówki po szlakach turystycznych Kujaw.

stołówka

Do dyspozycji gości są: parking strzeżony, strzeżone kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu wodno – turystycznego, sala klubowa ze stołem bilardowym, kręgielnia, dwa place zabaw dla dzieci, boiska do gry w piłkę nożną, siatkową, koszykową, ręczną, kort tenisowy, boisko do kometki, sale TV, czytelnia, strzelnica do broni pneumatycznej, estrada z kręgiem tanecznym, bufet, tor łuczniczy, sala konferencyjna. Więcej informacji o ośrodku można znaleźć na stronie: http://wdw-zagiel.mil.pl/borowno/index.php

Kolonie są organizowane i dofinansowane w ramach Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

teren ośrodka

Również w ramach tego programu do końca bieżącego roku będą się odbywały w salach Akademii Twórczości Dziecięcej oraz w salach sportowych zajęcia tematyczne, a w nich między innymi: zajęcia artystyczne, taneczne, fotograficzne, zajęcia z garncarstwa, zajęcia psychologiczne, zajęcia strzeleckie, zajęcia z samoobrony, zajęcia sportowe, a nich między innymi – piłka nożna i siatkówka. Więcej na temat tych zajęć podamy na poczatku roku szkolnego 2011/2012.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *