RELACJE

DZIEŃ 6 – 1 sierpnia 2015

Czas szybko mija. Czas półkolonii też – to już ostatni ich dzień. Był to dzień podsumowania tygodniowych zajęć i w związku z tym został przygotowany został piknik. Podczas czterogodzinnej zabawy koloniści mogli wyskakać się w dmuchanym zamku czy w dmuchanej zjeżdżalni, zagrać w piłkarzyki i tenisa stołowego, pomalować twarz, wziąć udział w zajęciach plastycznych i w wielu, wielu innych atrakcjach, które czekały na placu przy naszym kościele parafialnym.

Wydawałoby się, że to już koniec. Ale czy rzeczywiście??? Otóż nie!!! “Wakacje pełne wrażeń” trwają nadal. Po tygodniowych półkoloniach rozpoczynają się kolonie – dwunastodniowe – w Lidzbarku Welskiem. O tym jak tam jest i co tam się będzie działo, będziemy informować na naszej stronie parafialnej w dziale FIO – kolonie.

Mamy też prezent dla Was w postaci fotografii 3D. Do ich oglądania potrzebne są specjalne okulary.

Więcej zdjęć można znaleźć w naszej GALERII.

DZIEŃ 5 – 31 lipca 2015

Dzisiejszy dzień półkolonii w ramach “Wakacji pełnych przygód” minął na wspólnym wyjeździe do Krasnobrodu. Podczas całodniowej wycieczki koloniści odwiedzili Ścieżkę Edukacyjną Dinozaury Krasnobród, Kaplicę świętego Rocha oraz Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej.

Więcej zdjęć można znaleźć w naszej GALERII.

DZIEŃ 4 – 30 lipca 2015

Po wczorajszych wojażach po Starym Mieście przyszedł kolejny dzień w tutejszej siedzibie Filii Biblioteki Miejskiej, który rozpoczął się właśnie od powrotu do wycieczki. Koloniści za pomocą kredy namalowali prace, które przedstawiały zabytki Lublina, a także wrażenia z wycieczki.

W ramach spotkania z gościem koloniści przenieśli się do czasów rycerstwa poznając broń, ubiór i zwyczaje rycerskie. Wszyscy uczestnicy półkolonii mieli możliwość wzięcia udziału w turnieju rycerskim.

Dzień pełen wrażeń zakończył się wyjściem do pobliskiej Jednostki Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej zdjęć można znaleźć w naszej GALERII.

DZIEŃ 3 – 29 lipca 2015

Ten dzisiejszy dzień to był dzień z wycieczką po Lublinie, a dokładnej po Starym Mieście.  Koloniści rozpoczęli zwiedzanie od Archikatedry Lubelskiej, w której odwiedzili Zakrystię Akustyczną, Skarbiec oraz Krypty. Po zwiedzaniu Archikatedry, koloniści podczas spaceru po Starym Mieście oglądali zabytkowe kamienice poznając nazwy poszczególnych kamienic. Spacer po zabytkowym rynku zakończyła się wizytą na Zamku Lubelskim i wejściem na Basztę, z której rozciągał się piękny widok na Lublin. Jak zawsze więcej można zobaczyć na zdjęciach, które prezentujemy poniżej.

Więcej zdjęć można znaleźć w naszej GALERII.

DZIEŃ 2 – 28 lipca 2015

Dzień jak dzień, ale u nas jest to kolejny dzień wyjątkowy, bo pełen wrażeń – kolejny dzień wakacji i jednocześnie naszych półkolonii. Rozpoczął się od wspólnych zabaw przy użyciu chusty animacyjnej.

Następnie przybył do nas Gość Specjalny, Pan Janusz Sokół, który swoją gawędą o dinozaurach i skamielinach przybliżał nam czas tamtej epoki. W czasie spotkania uczestnicy za pomocą prezentacji multimedialnej wykonanej w technice 3D mogli zobaczyć świat dinozaurów a także dotknąć wielu eksponatów między innymi udo dinozaura, kieł mamuta oraz kamienie z czasów prehistorycznych.

W ramach zajęć plastycznych i rękodzielniczych koloniści wykonywali maskotki przy użyciu filcu i sznurka. Podczas zajęć znalazł się także czas na doskonalenie umiejętności garncarskich. Zajęcia zakończyły się zabawami na świeżym powietrzu.

Więcej zdjęć można znaleźć w naszej GALERII.

DZIEŃ 1 – 27 lipca 2015

Rozpoczęły się!

Co się rozpoczęło?

PÓŁKOLONIE – pod nazwą “Wakacje pełne wrażeń”. Frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów – 55 uczestników wzięło udział w różnego typu zajęciach na placu przykościelnym i w pomieszczeniach Filii nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach plastycznych wykonując plakaty, na których namalowały swoje skojarzenia związane z wakacjami. Podczas zajęć plastycznych i rękodzielniczych  istniała możliwość udziału w warsztatach garncarskich, w czasie których powstały różne modele samolotów, samochodów, a także wiele glinianych serc. W ramach spotkania z gościem uczestnicy półkolonii mieli okazje uczestniczyć w warsztatach pierwszej pomocy przeprowadzonych przez wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża. Pierwszy dzień zakończył się grami i zabawami między innymi grą w kręgle, robieniem wielkich baniek oraz łowieniem rybek.
A jutro wtorek i kolejny dzień pełen wrażeń.

Więcej zdjęć można znaleźć w naszej GALERII.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *