KOLONIE 2015

lidzbark_z_lotu_ptakaLidzbark Welski to od poniedziałku, 3 sierpnia br. miejsce pobytu naszych kolonistów. W sumie wyjechało razem z wychowawcami 58 osób. Zamieszczamy kilka zdjęć, które pozwolą nam zapoznać się z tym uroczym turystycznie miejscem.

Lidzbark bowiem to malowniczo położone miasteczko z ponad 710 letnią historią, usytuowane w południowo-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Miasto posiada od XIV wieku swój herb – na niebieskiej tarczy znajduje się żółta głowa konia z rogiem na czole. Od 1975 roku Lidzbark posiada również status miasta turystycznego.

herbLidzbark to brama wjazdowa na Warmię i Mazury, usytuowana nad Jeziorem Lidzbarskim, rzeką Wel oraz na terenie dwóch Parków Krajobrazowych: Welskiego oraz Górznieńsko-Lidzbarskiego. Lasy w naszej gminie stanowią prawie 50% obszaru i są doskonałym miejscem do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, połączonej z obserwacją chronionych i unikatowych siedlisk roślin niespotykanych nigdzie indziej. Oznakowanych tras jest prawie 40 km i wiodą one m.in. wokół Jeziora Lidzbarskiego, do Dębu Rzeczypospolitej czy do „Obrazika”. Na terenie gminy znajdują się również rezerwaty przyrody tj. Jar Brynicy, Klonowo oraz Bagno Koziana.domki%20kempingowe

Więcej informacji na temat tego uroczego miasteczka można znaleźć na oficjalnej stronie miasta: www.lidzbark.pl.

Na naszej stronie będziemy zamieszczać relacje z pobytu naszych kolonistów w Ośrodku Kolonijnym “Danusia” na 12-to dniowym wypoczynku. Tak jak półkolonie tak i kolonie będą bowiem pełne wrażeń. A poniżej klika zdjęć z tamtego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *