RELACJE

Dzień 5 – 29 lipca 2016

Ostatni dzień półkolonii to dzień pełen wrażeń nie tylko związanych z atrakcjami przygotowanymi na dzisiejsze zajęcia, ale także pełen wrażeń związanych z pogodą. Na dzisiejszy dzień został zaplanowany piknik na zakończenie półkolonii, w związku z tym uczestnicy z nadzieją czekali na poprawę pogody. Z powodu mocnego deszczu część atrakcji została przeniesiona do biblioteki w której koloniści mogli “popływać ” w basenie kulkowym, skosztować pysznych lodów, waty cukrowej i popcornu. Ku radości wszystkich nastąpiła poprawa pogody dzięki czemu uczestnicy mogli skorzystać z atrakcji, które zostały przygotowane na placu przykościelnym, a był to basen z łódkami oraz dmuchana zjeżdżalnia “Pirat”.

Dzień 4 – 28 lipca 2016

Czwartego dnia uczestnicy parafialnych półkolonii wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej. W czasie wycieczki do skansenu uczestnicy półkolonii mieli okazję zapoznać się z dawnymi zawodami i pracami wykonywanymi niegdyś na lubelskich wsiach. Podczas pokazów można było zobaczyć pracę kowala, a także podejrzeć powroźnika wyrabiającego powrozy, była to także okazja dla dzieci, aby mogły samodzielnie wykonać powróz. W programie zwiedzania zaplanowane były także warsztaty, podczas których dzieci wykonywały lalki szmacianki a także miały okazję poznać i zagrać w gry w które dawniej na lubelskich wsiach bawiły się ich rówieśnicy.

Dzień 3 – 27 lipca 2016

Już trzeci dzień – jak ten czas szybko biegnie – półkolonii to kolejny dzień pełen wrażeń, radości i świetnej zabawy. Dzień rozpoczął się tradycyjnie od wspólnej integracji, podczas której uczestnicy zajęć nauczyli się zabawy noszącej nazwę “Pingwinek”. Dzień przyniósł także zajęcia plastyczne i rękodzielnicze. Za pomocą filcu dzieci szyły kolorowe ptaki. Specjalnym punktem dnia dzisiejszego były pokazy fizyczno-chemiczne podczas których uczestnicy mogli zaobserwować jak wytwarzający się wodór napełnia balony, a także poznać tajniki jak stanąć na jajkach tak, aby się nie zbiły. Zajęcia zakończyły się rozdaniem nagród dla uczestników konkursu plastycznego i literackiego, który nosił tytuł “Co mi się podoba na półkoloniach”.

Dzień 2 – 26 lipca 2016

Kolejny dzień półkolonii podobnie jak pierwszy przepełniony był zabawą, która rozpoczęła się od wspólnego spotkania przy chuście animacyjnej. W dzisiejszym dniu nie zabrakło także zajęć plastycznych i rękodzielniczych podczas których można było wykonać za pomocą papierowej wikliny serca, a za pomocą wyszywanek przygotować zakładkę do książki. Podobnie jak w pierwszym dniu nie zabrakło świetnej zabawy przy trampolinie, łowieniu rybek i puszczaniu wielkich baniek mydlanych.

Dzień 1 – 25 lipca 2016
…wystartowały “Wakacje pełne wrażeń”, które rozpoczęły się od zajęć w ramach półkolonii. Dzień pierwszy rozpoczął się od wspólnej zabawy mającej na celu zapoznać uczestników, a także wprowadzić w nastrój tygodniowej zabawy pełnej ciekawych wrażeń, zajęć i warsztatów. Podczas dzisiejszych zajęć plastycznych uczestnicy wykonali obrazy, które zdobić będą pomieszczenie biblioteki. Tematem przewodnim prac było przedstawienie dna morskiego. Kolejnym punktem dzisiejszego programu były warsztaty rękodzielnicze podczas których dzieci wykonały samodzielnie maskotki w kształcie serca przy użyciu filcu. Między zajęciami dzieci spędzały aktywnie czas robiąc wielkie bańki mydlane, skacząc na trampolinie oraz tworząc malowidła na specjalnie przygotowanej foli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *