Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich

 

  Stowarzyszenie zrzesza osoby wierzące, które pragną rozwijać się duchowo, naśladować życie Matki Najświętszej i na Jej wzór oraz pod Jej opieką głosić światu prawdę o Bożym Miłosierdziu.
  Członkowie uświęcają siebie i bliźnich przez modlitwę, pokutę i uczynki miłosierdzia, które ofiarowują Bogu za zmarłych w czyśćcu cierpiących oraz w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego.
  Wspierają także modlitwą, pracą i, jeśli to możliwe, ofiarą materialną działalność apostolską i misyjną marianów.
  Wszyscy włączeni do SPM mają udział w owocach codziennych Mszy św., modlitw i Bożych dzieł Księży i Braci Marianów.

Historia

     Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów w Polsce zostało założone 24 X 1994 r. z inicjatywy ówczesnego przełożonego Prowincji Polskiej Zgromadzenia, ks. Jana M. Rokosza MIC. Zrzesza ono ok. 15 tys. członków – świeckich i duchownych, pragnących rozwijać się duchowo, naśladować życie Matki Najświętszej i na Jej wzór oraz pod Jej opieką głosić Miłosierdzie Boże. Członkowie ofiarują Bogu modlitwę, pokutę i uczynki miłosierdzia za zmarłych w czyśćcu cierpiących oraz w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego. Wspierają także modlitwą, pracą i, jeśli to możliwe, ofiarą materialną działalność formacyjną, apostolską i misyjną Zgromadzenia Księży Marianów.

Centrum SPM

     Organem koordynującym pracę Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich jest Centrum Stowarzyszenia. Wydaje ono m.in. pismo formacyjno-informacyjne Z Niepokalaną oraz inne publikacje, np. o Matce Bożej i Miłosierdziu Bożym; organizuje również pielgrzymki i rekolekcje.

     Centrum SPM mieści się przy Domu Zakonnym Księży Marianów w Warszawie na Stegnach, ul. Św. Bonifacego 9;
tel. 22 651-90-29, 22 833-74-05, fax: 22 833-32-33; 
“Linia modlitwy”: 22 833-32-34;

     e-mail: spm@marianie.pl

8 odpowiedzi na „Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich

 1. Beata pisze:

  Proszę o modlitwę w intencji mojej pracy.Aby dobry Bóg przeprowadził mnie przez trudny czas różnych zawirowań z pożytkiem dla mnie.

 2. Anna pisze:

  Proszę o modlitwę o uproszenie mi u Boga łaski całkowitego uzdrowienia z nerwicy oraz łaski uzdrowienia z nowotworu mojego teścia.

 3. sabina pisze:

  o ratunek dla Dawida i Michała, którzy są w zakładzie dla umysłowo chorych, o właściwą diagnozę, pomyślne rokowanie i godne traktowanie przez personel medyczny. Dawid z powodu muzyki satanistycznej popadł w lekomanię, Michał ma nerwice natręctw, babcia ich uprawia spirytyzm, nienawidzi ich matki i rzuca przekleństwa, proszę o modlitwę uwolnienia nad całą moją rodziną, która przeżywa diabelską tyranię

 4. grazyna pisze:

  Proszę o modlitwę za mojego syna Pawła, o powrót do zdrowia, siłę w pokonaniu nałogów oraz Dary Ducha Św. dla niego.

 5. Asia pisze:

  Maryjo błagam Cię na kolanach, uproś u swojego syna Jezusa łaskę uratowania naszego małżeństwa Joanny i Karola, o przemianę serca mojego męża, o miłość,zgodę,jedność w małżeństwie, aby mój mąż zatęstnił za mną, żeby zapragnął ratować nasze małżeństwo, żeby pokochał mnie na nowo i wrócił do małżeństwa, o nawrócenie mojego męża Karola i moich teściów, o łaskę wzajemnego przebaczenia i o dary Ducha Świętego dla męża i o pełne realizowanie przysięgi małżeńskiej. Błagam również, aby sąd w dniu 30.05.2016 przyznał mi opiekę prawną nad dwójką naszych dzieci Kacperkiem i Gabrysią. Maryjo pomóż, błagam, scal naszą rodzinę. 25 maja na Mszy św. dołączona zostanie moja intencja. Błagam Maryjo, pomóż, usłysz moje wołanie, które zanoszę do Ciebie w szóstym dniu mojej siódmej nowenny pompejańskiej. Asia

 6. Asia pisze:

  Jezu, Maryjo błagam Was uratujcie nasze sakramentalne małżeństwo Joanny i Karola. Błagam również o modlitwę, aby sąd 30.05. (godz. 9.15) przyznał mi opiekę prawną nad dwójką naszych dzieci Kacperkiem i Gabrysią, które teraz mieszkają osobno ze względu na separację faktyczną z mężem. Błagam o modlitwę, bo serce matki pęka mi z bólu, że dzieci nie są razem. Jezu ufam Tobie. Asia.

 7. Asia pisze:

  Błagam o modlitwę, aby sąd 20.04. (godz. 9.00) przyznał mi opiekę prawną nad dwójką naszych dzieci Kacperkiem i Gabrysią, które teraz mieszkają osobno ze względu na separację faktyczną z mężem. Błagam o modlitwę, bo serce matki pęka mi z bólu, że dzieci nie są razem. Proszę również z całego serca o modlitwę w intencji ratowania naszego sakramentalnego małżeństwa Joanny i Karola. Boję się bardzo. Jezu ufam Tobie. Asia

 8. Matka pisze:

  Proszę o modlitwę za dzieci moje, o powrót z miast na ziemię rodzinną i zamieszkanie na ojcowiźnie, odbudowanie domków i opiekę nad nami w starości. O dalsze potomstwo dla nich, do Boga i do ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *