Pielgrzymka do Ziemi Świętej (grupa skompletowana)

Na przełomie kwietnia i maja 2020 roku nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Program obejmuje 8 pełnych dni, w których odwiedzimy najważniejsze miejsca historii naszego zbawienia. Wylot z lubelskiego lotniska. Koszt ok. 3700 zł od osoby.

TERMIN: 29.4-6.5.2020

wylot z Lublina

1 dzień; zbiórka pielgrzymów na lotnisku 28.4.2020 r o godz. 22.50. odlot do Tel Awiwu 29.4.2020 o 00.50, zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami miasta i akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do Hajfy – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel; zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień; śniadanie, wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego; Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, Nazaret – nawiedzenie Groty i Bazyliki Zwiastowania, Kościół Św. Józefa; powrót do hotelu i obiadokolacja.

3 dzień; śniadanie; pakowanie bagaży do autokaru; wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; przejazd do hotelu w Betlejem i obiadokolacja.

4 dzień; śniadanie;Pole Pasterzy, Betlejem – nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, kościół Małej Arabki, powrót do hotelu i obiadokolacja.

5 dzień; śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza); przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – przejazd nad Morze Martwe, pobyt z kąpielą, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; powrót do hotelu i obiadokolacja.

6 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage (miejsca wjazdu Jezusa do Jerozolimy), Góry Wniebowstąpienia, Kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, Ściana Płaczu; Kościół św. Piotra – in Gallicantu, przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, powrót do hotelu w Betlejem i obiadokolacja.

7 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolarosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota, wejście do Grobu Pańskiego, powrót do hotelu w Betlejem i obiadokolacja.

8 dzień; śniadanie; Ain Karem – sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela, Yad Vashem, Knesset, Jaffa, Tel Aviv, wyjazd na lotnisko do Tel Avivu o godz. 21.15 wylot

9 dzień; przylot do Lublina o godz. 00:15, zakończenie pielgrzymki.

Możliwa jest zmiana kolejności zwiedzania miejsc, w zależności od sytuacji na miejscu (np. czas dojazdu, kolejki, miejsce noclegu).

Koszt 8 – dniowej pielgrzymki wynosi: 3200 PLN

oraz wpłaca się przewodnikowi w Ziemi Św. 130 USD.

Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os., możliwe pokoje 1 os. za dopłatą) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Cesarea Maritima, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, taksówka Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad – ryba św. Piotra, ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu.

1 LO 165 29APR LUZTLV HN35 0050 0525 

2 LO 166 06MAY TLVLUZ HN35 2115 0015

 INFORMACJE I WSKAZÓWKI DLA PIELGRZYMÓW, udających się do ZIEMI ŚWIĘTEJ

 • UWAGA! musi posiadać ważny i niezniszczony paszport – ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wylotu (oraz kserokopię strony ewidencyjnej paszportu, na wszelki wypadek), odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki
 • zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu
i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, strój kąpielowy i klapki, ręcznik, wygodne buty, pantofle, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Prosimy o:

 1. podzielenie bagażu na główny (do 23 kg) i podręczny (do 8 kg) o rozmiarach 55x40x23cm    
  W podręcznym należy umieścić rzeczy najcenniejsze oraz przedmioty pierwszej potrzeby
  (na wypadek zagubienia bagażu głównego). Wszelkie przedmioty ostre, pojemniki z płynami i żelami należy umieścić w bagażu głównym;
 2. zabranie wygodnego ubioru (szczególnie obuwie 2 pary), kostiumu kąpielowego (sandały lub klapki), okularów przeciwsłonecznych, kosmetyków i nakrycia głowy dla ochrony przed słońcem, a także cieplejszego okrycia
  na chłodniejsze dni, szczególnie wieczory i ranki. Przy wejściu do bazylik obowiązuje stosowny ubiór
  (zakryte ramiona itp.). Księża zabierają albę i białą stułę;
 3. zabranie osobistej apteczki (stosownie do stanu zdrowia i zaleceń lekarza);
 4. zabranie pieniędzy (USD – drobne nominały) na osobiste wydatki;
 5. nie zabieranie zbędnych dokumentów ani kosztowności oraz przedmiotów i paczek do przekazania od osób nieznanych (dla bezpieczeństwa);
 6. punktualne przybycie na miejsce zbiórki.

W czasie pobytu na pielgrzymce prosimy:

 • deponować cenne rzeczy w sejfie hotelowym, także paszport i bilet lotniczy na powrót;
 • nie pić wody i nie jeść potraw z przygodnych źródeł i ulicznych straganów (owoce umyć przed spożyciem),
  nie wynosić jedzenia z restauracji hotelowej;

zachować ostrożność w czasie kąpieli w morzu oraz na drogach, szczególnie w czasie wysiadania z autokaru
lub wsiadania, a także w czasie chodzenia po wzgórzach;

 • unikać chodzenia pojedynczo po ulicach miast (szczególnie wieczorami), a w czasie wolnym wychodząc z hotelu (najlepiej w towarzystwie) zostawiać informację dokąd idziemy i kiedy wracamy;
 • pilnować swoich bagaży, szczególnie w czasie pakowania i wypakowywania z autokaru;
 • unikać kontaktów z osobami nieznanymi i nie wdawać się z nimi w dyskusje i sprzeczki;
 • pamiętać, że przy zakupach należy się targować (taki zwyczaj miejscowy);
 • przy zakupach robionych na straganach, wskazane, aby były dwie osoby.

UWAGA! Żaden hotel na świecie nie odpowiada za pozostawione w pokoju hotelowym dokumenty, pieniądze i kosztowności. Zalecamy korzystanie z sejfu (recepcja). 

Orientacyjne ceny w dolarach: woda 1 $, kawa 3 $, lunch 10 $ (kebab + kawa), albumy ok. 10 $,
zdjęcie grupowe 5 $.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków
i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie nie obejmuje zdarzeń wynikłych z chorób przewlekłych leczonych w Polsce.           
Uwaga! Porady medyczne w cenie do 70 USD, klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje
w Polsce od ubezpieczyciela.

____________________________________________________________ Zaliczkę (1000 zł/os.) wpłacamy po zapisaniu się na listę uczestników do dnia 25 września br. na konto: Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP ul. Bazylianówka 85; 20-144 Lublin; Numer rachunku:
54 8702 0001 0260 1531 2000 0010

Podziel się:
Ten wpis został opublikowany w kategorii ogólna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Pielgrzymka do Ziemi Świętej (grupa skompletowana)

 1. Mech Anna pisze:

  Szczęść Boże,

  Chciałabym dowiedzieć się ,czy oprócz tej pielgrzymki do Ziemi Świętej na przełomie kwietnia i maja,są jeszcze zapisy na inne terminy?

  Anna Mech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *