ogłoszenia

XXIX niedziela zwykła

(21.10.2018 r.)

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Przez najbliższy tydzień do puszki pod chórem składać można ofiary na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.

Tegoroczne orędzie z okazji Światowego Dnia Misyjnego papież Franciszek skierował przede wszystkim do ludzi młodych, aby nieśli Ewangelię całemu światu, zachęcając: „Nigdy nie myśl, że nie masz nic do dania lub że nikomu nie jesteś potrzebny. Wielu ludzi ciebie potrzebuje, pomyśl o tym. Niech każdy pomyśli w swym sercu: «wielu ludzi mnie potrzebuje»”. W orędziu papież Franciszek wspomniał też o genezie i wciąż aktualnych zadaniach Papieskich Dzieł Misyjnych: „Z młodych serc zrodziły się Papieskie Dzieła Misyjne, by wpierać głoszenie Ewangelii wszystkim narodom, przyczyniając się do rozwoju ludzkiego i kulturowego wielu ludzi spragnionych Prawdy” (Orędzie Misyjne 2018).

 1. W dni powszednie na modlitwę różańcową zapraszamy o godz. 17.30. W niedzielę, w roku jubileuszu 25. lat istnienia naszej parafii, różaniec po Mszy św. wieczornej. Dziś około godz. 19.00 pójdziemy na ul. Strzeszewskiego. Za tydzień wyruszymy na cmentarz przy ul. Unickiej i szczególnie będziemy modlić się za zmarłych.
 2. W listopadzie przez oktawę Dnia Zadusznego w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. W ich intencji będziemy się modlić podczas „Nieszporów za zmarłych” połączonych z wypominkami. Wypominki można składać w kancelarii lub zakrystii. Kartki na wypominki zostały wyłożone na stoliku pod chórem.

Już za tydzień rusza kolejna edycja „Ratownika Dusz Czyśćcowych”. Akcja polega na odmawianiu codziennie przez cały listopad dziesiątka różańca w intencji zmarłych. W najbliższą niedzielę 28 października po Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła nasi bracia klerycy będą zapisywać chętnych i wręczać pamiątkowe naklejki.

 1. Stanowisko organisty w naszej parafii objął pan Jarosław Borowski. Witamy Go serdecznie w naszej wspólnocie i mamy nadzieję na owocną współpracę.

Posługę zakrystiana kończy pan Krzysztof Barczak. Za tydzień w niedzielę będzie odprawiona w jego intencji msza św. o godz. 18.00.

 1. Dziś o godz. 12.30 Msza św. w intencji Pomocników Mariańskich. Następnie spotkanie z o. Władysławem, dyrektorem SPM.
 2. Z wielką radością zapraszamy wraz z Centrum Pomocników Mariańskich na premierę pierwszego polskiego serialu na YouTube o misjach mariańskich pt. „Rwanda – na wzgórzach Boga”. Zobaczymy w nim pracę misjonarzy „od kuchni” oraz życie ich podopiecznych, poznamy los niewidomych dzieci i pracę z wiernymi po traumie ludobójstwa w 1994 roku. Kolejne odcinki w czwartki i niedziele! Więcej na naszej stronie internetowej.
 3. Harcerki z Dziesiątej Drużyny Lubelskiej działające przy naszej parafii prowadzą dziś kiermasz ciast na rzecz akcji “Kotek Marysi”.

Członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierać za tydzień ofiary do puszki na ogrzewanie kościoła.

48 odpowiedzi na „ogłoszenia

 1. Katarzyna pisze:

  Szczęść Boże
  Czy jest jeszcze możliwość by VIII klasista mógł przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w roku 2018/19? Czy jest już za późno na zgłoszenie i trzeba poczekać do przyszłego roku?

  • xrf pisze:

   Zapisy odbywały się przez ponad 3 tygodnie w czerwcu, po tym terminie też warunkowo przyjmowaliśmy kandydatów do bierzmowania, ale po ponad 3 miesiącach lista została zamknięta i rozpoczęły się już spotkania (pierwsze, ważne z rodzicami). Proszę czekać na kolejną turę zapisów. Zapewniam, że czas zapisów trwa dostatecznie długo a informacja jest podana w ogłoszeniach i na stronie parafii.

 2. Marta pisze:

  Szczęść Boże!
  czy jutro o 7.00 jest Msza Św. i można się wyspowiadać?

 3. Kasia pisze:

  Czy w przyszłą niedzielę będzie odprawiana Msza św. dla przedszkolaków w Kaplicy?

  • xrf pisze:

   Początek Mszy św. z udziałem przedszkolaków w kaplicy św. Stanisław dopiero na końcu września ze względu na zawężony skład duszpasterzy w tym miesiącu.

 4. Piotr pisze:

  Dlaczego w naszej parafii (chyba jedynej w Lublinie) święcenie pokarmów w odbywa się na dworze przed świątynią nie zważając na to, że pada śnieg, deszcz czy jest zimno?

  • xrf pisze:

   Rozumiem Pana troskę o ministrantów i księdza stojących na zewnątrz, ale proszę mi wierzyć, że oni nie narzekają. W kościele trwa adoracja przy grobie oraz sprawowany jest sakrament pokuty, a cisza obu tym “akcjom” bardzo sprzyja.

 5. User pisze:

  Dlaczego modlitwa do Maryi została w pewnym momencie przesunięta na po błogosławieństwie, natomiast w sąsiednich parafiach (Chrystusa Króla i Sw. Ojca Pio) modlitwa do Sw. Michała odmawiana jest po staremu przed końcowym błogosławieństwem?

  • xrf pisze:

   Po zmianach wyjaśniałem tę sprawę w czasie ogłoszeń parafialnych wskazując, że właściwszym momentem na odmawianie tej modlitwy jest właśnie ten czas. Wydaje się, że bardziej wydobyliśmy tę modlitwę, cieszę się, że jest ona obecna w naszej parafii, której wezwaniem jest Niepokalane Poczęcie NMP.

 6. parafianka pisze:

  Szczęść Boże.
  Jak nazywa się Ksiądz który prowadził mszę świeta o godz 12:30 w dniu wczorajszym (18.02.2018)?

 7. Piotr pisze:

  Ile trwa msza w piątek – o której zaczyna się droga krzyżowa?

 8. Monika pisze:

  Szczęść Boże. Czy matkę karmiącą obowiązuje post ilościowy w Środę Popielcową?

  • Roman pisze:

   Dobre pytanie:)
   Zdrowy rozsądek i roztropność niech podpowie Pani ile trzeba zjeść, aby nie było szkody, żeby nie straciła Pani pokarmu i inne. A form przeżycia tego dnia na sposób postny znajdzie się wiele:)
   ks. Roman

 9. A pisze:

  Czy w naszym kościele można nabyć Zdrapkę Wielkopostną?

 10. Dariusz pisze:

  Szczęść Boże.Czy osoba z innej parafii może przyjąć Sakrament Bierzmowania w tutejszej parafii?

  • Roman pisze:

   Jeżeli uzyska stosowną zgodę od swojego Proboszcza i zgłosi sie w odpowiednim czasie to nie ma problemu. Proszę pytać o szczegóły w kancelarii.

 11. Katarzyna pisze:

  Szczęść Boże, czy dobrze rozumiem, że nie będzie spotkań dla dzieci pierwszokomunijnych 28 stycznia i 4 lutego?

 12. STRZEMBOSZA pisze:

  Na Strzembosza 11 miała być wizyta 12.01.2018 czy coś w tej sprawie się zmieniło ? Bo nikogo nie było

  • Roman pisze:

   Wizyta odbyła się w oznaczonym terminie w zapowiedzianych godzinach. Proszę pod koniec stycznia zgłosić się i umówić na dodatkowe spotkanie.

 13. Agnieszka pisze:

  Czy Strzeszewskiego 19 należy do tej parafii? Blok oddany do użytku w połowie 2017 roku.

  Pozdrawiam

 14. Małgorzata pisze:

  Szczęść Boże. Chciałam spytać w jakim terminie będzie wizyta duszpasterska na ul Marianskiej 15?

 15. Parafianin pisze:

  Szczęść Boże. Chciałbym spytać czy Czumy domki to również Czumy szeregowce- chodzi mi dokładnie o nową zabudowę na ulicy Czumy 9-11 wjazd od ulicy Strzembosza. Czy kolęda w tym miejscu będzie również w dniu dzisiejszym?

 16. Parafianin pisze:

  Czy Czumy domki to również Czumy szeregowce? Dokładnie chodzi mi o Czumy 9-11.

 17. Piotr pisze:

  Szczesc boze .Dzisiaj byla wizyta na Jamrozka do mnie nie dotarła nowe segmenty.

 18. Marcin pisze:

  Witam. Kiedy wizyta na ul. Mariańska 1?

  • Roman pisze:

   Wszystko jest na planie ogólnym na głównej stronie od 24 grudnia. Dziś opublikowałem także poprawioną wersję.

 19. Marcin pisze:

  Kiedy odbedzie sie wizyta na ulicy Cyprysowa 21

  • Roman pisze:

   Wszystko jest na planie ogólnym na głównej stronie od 24 grudnia. Dziś opublikowałem także poprawioną wersję.

 20. magda pisze:

  Szczęść Boże
  w jakim terminie odbywac się będzie Kolęda przy ul. Bazylianówka 93?
  pozdrawiam

 21. M.Furman pisze:

  Kiedy bedzie wizyta duszpasterska na ul.Porzeczkowej?

  • Roman pisze:

   Wszystko jest na planie ogólnym na głównej stronie od 24 grudnia. Dziś opublikowałem także poprawioną wersję.

 22. RAFAŁ pisze:

  Kiedy będzie wizyta na Strzembosza 3a szczerzesc Boze

 23. Katarzyna pisze:

  Szczęść Boże!
  W jakim terminie odbędzie się Kolęda na ul. Jamrożka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *