kancelaria

Czynna od poniedziałku do soboty w godz. 17.00 – 18.00

30 odpowiedzi na „kancelaria

 1. Monika pisze:

  W jakie dni można zostać w kancelarii księdza proboszcza?

  • xrf pisze:

   Od dziś w dni wakacyjne naprzemiennie z drugim księdzem, ale zwykle można mnie przywołać w razie potrzeby. Pozdrawiam, ks. Roman

 2. marcin pisze:

  Mam zostać ojcem chrzestnym po raz kolejny i muszę dostarczyć jakieś zaświadczenie do parafii gdzie odbędzie się chrzest. Ostatni raz ojcem chrzestnym zostawałem prawie 10 lat temu i nie pamiętam tej procedury zaświadczenia, czy jest bezterminowe, czy ważne określony czas, czy najpierw mam iść do spowiedzi, czy ksiądz to zaświadczenie podpisuje bez odbywania spowiedzi. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Ponieważ pracuję poza lublinem i na tygodniu nie mam bardzo możliwości osobiście zgłosić się do kancelarii. Pozdrawiam Serdecznie.

  • xrf pisze:

   Informacje odnośnie do sakramentu chrztu można znaleźć np na naszej stronie: http://lublin.marianie.pl/liturgia/sakramenty/chrzest/
   W sprawie zaświadczenia proszę zgłosić się do swojej parafii, w pana przypadku rozumiem, że do naszej, w godzinach kiedy czynna jest kancelaria. W parafii chrztu dziecka będą żądać zaświadczenia aktualnego. Do spowiedzi najlepiej pójść przed chrztem, nie jest wymagana do uzyskania zaświadczenia.

 3. Kinga pisze:

  We wcześniejszym komentarzu przeczytałam, że jest możliwość uczestnictwa w naukach przedmałżeńskich pomimo, że jest się z parafii z poza Lublina. Chciałam dopytać czy trzeba wcześniej zapisać się na nauki, czy potrzebne są jeszcze jakieś dodatkowe oświadczenia czy dokumenty z parafii z której się pochodzi i czy po naukach dostaniemy zaświadczenie że wzięliśmy udział i czy będą one ważne też w naszej parafii? Domyślam się że to bez znaczenia, ale jesteśmy z narzeczonym z archidiecezji przemyskiej i nie wiem czy nie ma tam jakiś innych “zwyczajów”. 🙂 Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  • marek pisze:

   Nie ma znaczenia, gdzie odbywa się nauki przedmałżeńskie. Oczywiście ideałem byłoby, gdyby się to odbywało w parafii jednej ze stron, ale takiego przymusu nie ma. Najpóźniej proszę się zgłosić w dniu rozpoczęcia nauk. Wtedy też zostaną wręczone indeksy nauk. Ważne jest aby uczestniczyć we wszystkich naukach w jednym już wybranym przez siebie miejscu. Natomiast nie znam “zwyczajów” diecezji przemyskiej w tym temacie. Myślę, że są podobne do naszych, ale warto się w tym temacie upewnić u proboszcza parafii w której zamierzacie wziąć ślub. Również pozdrawiam.

 4. Justyna pisze:

  Chciałabym się dowiedzieć czy mogę uzyskać zaświadczenie potrzebne dla matki chrzestnej z tej parafii jeśli mieszkam na ul. Dożynkowej. Kiedyś mieszkałam na ul. Mariańskiej i chodziłam do tego kościoła i nadal chodzę. Podobno moja obecna ulica należy do parafii w Rudniku, ale ja w tym kościele nie byłam ani razu. Czy pomimo to powinnam tam udać się po zaświadczenie?

  • marek pisze:

   Witam, właściwą Parafią dla każdego jest obecna parafia zamieszkania. Ona jest władna wydać takie zaświadczenie. Proszę się więc udać do kościoła w Rudniku.

 5. Piotrek pisze:

  Czy jest możliwość uzyskania zaświadczenia do chrztu jako ojciec chrzestny we wcześniejszych godzinach, czy tylko w godzinach pracy kancelarii.

  • marek pisze:

   Jest taka możliwość, ale wcześniej trzeba by sie umówić telefonicznie i poprzez pocztę elektroniczną. Zapraszam do działu kontakt.

 6. Ewa pisze:

  Czy nie będąc zapisana do tej parafii mogę tutaj uzyskać zaświadczenie że mogę zostać rodzicem chrzestnym? Czy jednak powinnam udać się do proboszcza parafii w której byłam chrzczona?

  • marek pisze:

   Do danej parafii należą Ci, którzy mieszkaja na jej terenie. Miejsce chrztu nie ma tutaj znaczenia jak równiez miejsce zameldowania stałego. Z tego więc względu jest Pani parafianką tutejszej parafii.

 7. Asia pisze:

  Byłam chrzczona w tej parafii. Jak mogę uzyskać odpis aktu chrztu, jeśli nie znam numeru aktu i na dodatek mieszkam obecnie bardzo daleko od Lublina?

  • marek pisze:

   Proszę napisać na e-mail parafialny podając swoje dane adresowe, przygotuję i wyślę. Proszę też podać do czego ten akt chrztu jest potrzebny. ks. Marek

 8. Paulina pisze:

  Chciałabym zapytac czy razem z narzeczonym moglibyśmy uczestniczyc w naukach przedmałżeńskich w tej parafii? Jesteśmy spoza Lublina (ok. 70 km), oboje z tej samej parafii, jednak nie będziemy mogli uczestniczyc u siebie w naukach, ponieważ odbywają się co tydzień w weekedny, a tutaj w Lublinie oboje studiujemy, ja również zaocznie i pracujemy, do domów rodzinnych jeździmy co 2-3 tygodnie. Ślub wyznaczyliśmy na lipiec 2014, ale chcielibyśmy nauki odbyc najlepiej teraz, ponieważ chwilowo mamy trochę mniej obowiązków, a tym samym więcej czasu. Zauważyłam również na stronie, że nauki tutaj odbywają się we wtorki i do tego wieczorami, więc bardzo by nam to pasowało i moglibyśmy uczestniczyć. Za 2 tyg., tuż przed Wigilią wybieramy się do naszego księdza, aby uzgodnic wszystkie sprawy dot. ślubu, więc chcielibyśmy wiedziec, czy mielibyśmy możliwośc odbycia nauk przedmałżeńskich w Lublinie. Jeśli trzeba każdego dnia możemy przyjechac do kancelarii.

  • marek pisze:

   Nie ma najmniejszego problemu. Zapraszamy na nauki, które rozpoczną się 29 stycznia 2013. Więcej informacji na temat nauk przedmałżeńskich będzie podanych w ogłoszeniach parafialnych w styczniu.

 9. Małgorzata pisze:

  Co trzeba zrobić, żeby przenieść się do waszej parafii? Czy potrzeba jest zgoda proboszcza z mojej parafii?

  • marek pisze:

   Jeżeli, przeprowadziła sie Pani z innej parafii, to nic nie trzeba zrobić. Podczas wizyty duszpasterskiej zostanie założona kartoteka na podstawie danych, o które zostanie Pani zapytana. Można też zgłosić się do kancelarii i taką kartotekę założyć. Granice parafii określają też, jakie ulice do danej parafii należą. Nie można do jakiejś parafii przynależeć, a mieszkać poza jej granicami. I ostatnia ważna uwaga – w prawie kościelnym nie obowiązuje zameldowanie tylko zamieszkanie.

 10. Szymek pisze:

  Czy w tym roku i kiedy będzie turniej tenisa stołowego ?

  • marek pisze:

   Turniej tenisa stołowego odbędzie się 1 grudnia br. Więcej informacji podamy w najbliższym czasie w ogłoszeniach parafialnych.

 11. Gosia pisze:

  Kiedy rozpoczynają się w tym roku spotkania do bierzmowania?

 12. U.M pisze:

  Witam, gdzie dokładnie znajduje się teraz kancelaria, napisane jest w lokalu pod garażami ale gdzie to jest? Dziękuję za odp

  • marek pisze:

   Nad garażami. Na drzwiach wejściowych – tych do kancekarii w poprzednim lokalu, jak również przy wejściu z domofonem jest kartka z planem sytuacyjnym jak trafić do nowej kancelarii.

 13. domonika pisze:

  Witam chciałam zapytać o zajęcia dla dzieci a dokładniej o grę na instrumentach tj. na gitarze. Czy odbywają się w parafii, jaki jest koszt, ile razy w tygodniu, czy trzeba mieć swoją gitarę? Córka ma 8 lat.

 14. bierzmowanie pisze:

  Kiedy mają się rozpocząć przygotowania do bierzmowania? Czy są zapisy w kancelarii?

  • marek pisze:

   O przygotowaniach do bierzmowania będziemy informować w ogłoszeniach parafialnych. Nie ma zapisów w kancelarii. O wszystkim będzie się można dowiedzieć na pierwszym spotkaniu.

 15. Irena Piasecka pisze:

  wczoraj tj 4.08. po południu młoda kobieta zbierała pieniądze na kościół miała sporządzoną listę na której widniało nasze nazwisko. Wcześniej była u nas w kwietniu.Przekazaliśmy dwukrotnie datek na kościół , a teraz nie wiemy czy to jest inicjatywa znana parafii czy zostaliśmy nabrani przez oszustów. Na zadnej z mszy a uczęszamy co niedzielę nie było informacji o tego typu zbiórce.

  • marek pisze:

   Taka zbiórka na budowę kościoła jest prowadzona po domach i blokach. Może nie do wszystkich dociarają kwestorzy, bo to ciężka praca i niestety też bywa niewdzięczna. Nie pisze Pani na jakiej ulicy była prowadzona zbiórka więć trudno mi powiedzieć do końca czy to ktoś z parafii, czy nie. Ale sądząc, że ta Pani miała listę zbiórka prawdopodobnie była prowadzona prze Panie, które maja też stosowne upoważnienie. O tak prowadzonej zbiórce nie było ogłoszeń, jedynie raz do roku przed Bożym Narodzeniem jest takie, które zaprasza osoby zbierające pieniądze na wspólny opłatek. Tak prowadzoną zbiórkę wprowadził mój poprzednik – ks. Jan Podstawka. I z tego co mi wiadomo, od samego początku budowy kościoła była ona prowadzona, według zasady ‘grosz do grosza…’. Podtrzymałem tradycję. Mogę tylko ubolewać, że nie we wszystkich domach i blokach jest ona prowadzona, a powód jest prosty – nie ma chętnych do jej prowadzenia. Ubolewać też można na takie słowa kierowane do osób zbierających, cytuję: “no ale przecież juz kościół jest skończony, więc nic nie będę teraz dawała lub dawał”. SMUTNE jeżli ktoś uważa, że już wszystko jest skończone. Przypomnę tylko podstawowe rzeczy których brakuje w kościele: obrazu w ołtrzu głównym, krzyża w ołtarzu głónym, stacji drogi krzyżowej – no i chyba tak bardzo oczekiwanych ławek. Ostatnio nawet znalazłem stolarza. Jest gotowy je wykonać. Cena jedengo metra ławki na dzień dzisiejszy 900 zł. W sumie potrzeba 140 tyś. zł. Założyłem w budżecie, że rocznie ze zbiórek uda się nam zebrać około 125 tyś. zł. Czyli potrzeba nam, przy takim tempie zbierania ponad rok, żeby zebrać tylko na ławki. Stare polskie przysłowie, a prysłowia podobno są mądrością Narodu, mówi: “Tak krawiec kraje, jak materii staje”. Oczywiście znajdą się zaraz tacy, którzy to skomentują i powiedzą, no przeciez na pewno ukradł, itd. Nie mam nic do ukrycia. Jak ktoś chciałby to sprawdzić, są księgi finansowe do sprawdzenia. Zresztą co roku, w trakcie wizytacji prowincjalnej i generalnej księgi te podlegają sprawdzeniu. Myślę, że to tyle na ten temat.
   Pozwolę sobie tutaj przy okazji, bardzo serdecznie podziękować właśnie wszystkim, którzy sie trudzą i zbierają ofiary na dalsze wyposażenie naszego kościoła. Dziękuję serdecznieza każdy grosz, któy pozwala nam upiększać i czynić świątynię bardziej funkcjonalną.
   P.S. Osoby, które chciałby poświęcić swój czas na zbiórkę dalszych ofiar serdecznie zpraszam do kancelarii.
   ks. Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *