Budżet Obywatelski

Zachęcamy do zaangażowania w lokalne inicjatywy społeczne takie jak Budżet Obywatelski w Lublinie. Od 23 września rozpoczyna się głosowanie na projekty VI edycji. W tym roku każda osoba ma możliwość wyboru 2 projektów dzielnicowych i 2 ogólnomiejskich.

Pośród różnych propozycji są:
a. Projekt D-15 Multimedia dla czwórki – doposażenie SP4 w Lublinie w pomoce edukacyjne i sprzęt multimedialny do pracowni. Do tej szkoły uczęszcza większość dzieci z naszej parafii. więcej….
b. Projekt O-49 OSIEK – ośrodek, sport, integracja, edukacja, kultura – nasze boisko! Projekt zostanie zrealizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, gdzie co rok organizujemy nasz festyn parafialny RODZINALIA.

Więcej na stronach internetowych szkoły i Funduszu Obywatelskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych głosować można na dwa sposoby.

Głosowanie w formie elektronicznej

Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.obywatelski.lublin.eu, zarejestrować się, zalogować a następnie oddać swoje głosy. W przypadku osób poniżej 18 roku życia konieczna jest zgoda rodzica/ opiekuna prawnego. Aby ją wyrazić rodzic lub opiekun prawny musi wprowadzić swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu oraz „kliknąć” oświadczenie dotyczące jego zgody na głosowanie przez osobę poniżej 18 r.ż., a także zgody dotyczące danych osobowych.

Głosowanie w formie papierowej

Aby zagłosować w wersji tradycyjnej, należy osobiście przekazać kartę pracownikowi lub pracowniczce w wyznaczonym punkcie. Pamiętaj, aby mieć ze sobą dokument tożsamości. Prosimy nie przynosić zebranych wcześniej formularzy od innych osób. Nie będziemy ich przyjmować. Dla wygody punkty do głosowania zlokalizowane będą we wszystkich Biurach Obsługi Mieszkańców (BOMach) oraz większości filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. W tych dzielnicach, w których nie ma ani biblioteki ani BOMu, wyznaczone zostaną mobilne punkty, działające czasowo. Szczegółowe godziny i daty ich funkcjonowania znajdują się w pliku do pobrania, na dole wiadomości.

Podziel się:
Ten wpis został opublikowany w kategorii ogólna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *